Popping Wrocław

Popping jest bardzo wizualnym stylem tańca, rozwija kreatywność i koordynacje ruchowa. Charakteryzuje się szybkim napięciem mięśni a następnie ich szybkim rozluźnieniem. Jest jednym z najprężniej rozwijających się styli street dance.

poppin-wroclaw

Czym jest Popping ?

Popping to styl stworzony na początku lat 70, w epoce kultury Funk. Pochodzi od słowa pop, które oznacza szybcie spięcie i rozluźnienie mięśni w rytm muzyki, tworząc efekt szarpinięcia na ciele poppera.

Style które są mocno związane z poppingiem to robot, waving, animation, boogaloo czy toyman. Te różnorodne inspiracje i style sprawiały, że Popperzy byli oryginalni i jedyni w swoim rodzaju.

Popping można tańczyć do wszystkiego

Początkowo tańczony do funku i soulu, obecnie tańczy się dosłownie do wszystkiego, ale przede wszystkim do P-Funk, Electro Funk, G-Funk, Rap.

Popping tak jak większość stylów powstałych w tamtych czasach (Tutting, Robot, Strutting, Waving itd.) w pierwszej fazie był „samodzielnym” tańcem.

Historia poppingu

Przyjmuje się, że styl ten wywodzi się z początków muzyki funk i jest mu rytmicznie bliski. Popping jest niezwykle wszechstronny, dlatego trudno jest rozpoznać jedną drużynę lub postać jako założyciela/twórcę.

Ciężko jest dokładnie stwierdzić, gdzie i kiedy powstał, wiadomo natomiast, że jego początki miały miejsce w stanie Kalifornia w takich miastach jak San Fransisco, Sacramento, Los Angeles, Fresno, Pomona, Oakland i nie tylko.

boogaloo-wroclaw

Czym jest styl Boogaloo ?

Jest to luźny i płynny styl inspirowany filmami i kreskówkami. Polega na kolistych obrotach rożnych części ciała, tak zwanych Boogaloo Rolls i izolacji i sekcjonowania, np. odseparowanie klatki piersiowej od bioder.

Połączenie Boogaloo z Poppingiem staje się Electric Boogaloo, czyli sygnaturą grupy Electric Boogaloos, która zawdzięcza swoją sławę dzięki występowi w programie Soul Train.

Założyciel tej grupy Boogaloo Sam (Fresno) jak twierdzi jest twórcą Popping’u i Boogaloo, a także połączył z nimi inne style tworząc Electric Boog Style.

Dziś w dobie internetu wiadomo o wcześniejszych przejawach Poppingu, między innymi przed Electric Boogaloos istniała już grupa Demons Of The Mind aka Medea Sirkas.

Znani obecnie tancerze na świecie

Greenteck, Soul, Popping C, Slim Boogie, MT, POP, Ness, Franquey, Jordan, Future, Rashaad, Kite, Hoan

Internet wpłynął pozytywnie na rozwój poppingu

Dzięki dostępowi do internetu dzisiejsi Popperzy mają ogromne możliwości czerpania inspiracji z przeróżnych zalążków Poppingowego Świata.

To rozwój tego stylu tanecznego w zawrotnym tempie i coraz częściej na scenie pojawiają się nowi potężni poppingowcy, prezentujący swój własny, zupełnie niepowtarzalny styl. Obecnie znany na całym świecie dzięki swojemu medialnemu charakterowi.

Popping nazywany jest tańcem robota

Popping koncentruje się na różnych partiach ciała tworząc warianty w rodzaju: arm pops (pop ręką), leg pops (pop nogami), chest pops (pop klatką piersiową), neck pops (pop szyją). Łącząc warianty możemy sprawić, że szarpnięcia będą bardziej wyraziste (uderzenia).

Aby uzyskać mocniejsze uderzenie, musimy pamiętać o jednoczesnym używaniu dolnej i górnej części ciała.

poppin-wrocław-1

Zapraszamy na regularne ćwiczenia popping Wrocław co prowadzi do mistrzostwa

Jeśli chcesz, aby Twój pop miał mocną ekspresję, najprostszą radą jest ćwiczenie go w różnych pozycjach. Zaczynając od jednej partii ciała i dodając kolejną, szybko zauważysz lepszy efekt, a z czasem coraz większą swobodę podczas wykonywania Popu wszystkimi partiami mięśniowymi jednocześnie i w każdej pozycji. Pomocne są również wszystkie ćwiczenia fizyczne.

Popping to taniec rytmiczny

Zwykle, Pop’y przedstawia się w regularnych odstępach czasu w rytm muzyki, co sprawia, że taniec wydaje się bardzo rytmiczny i naturalny.

Technika przejść między pozycjami (pop + stop) nosi nazwę „dime stop” i jest często używana w „robocie”, która zasadniczo oznacza kończenie ruchu szybkim zatrzymaniem, po zrobieniu pop’a.

Ruchy i techniki używane w Popping’u skupiają się na ostrych kontrastach

Następują częste zmiany od bycia robotem, przez sztywność i duże rozluźnienie do płynności. W przeciwieństwie do B-Boyingu i ruchów w większości wykonywanych w „parterze”, Popping przedstawia tancerza najczęściej w pozycji stojącej, ale również gdy tancerz schodzi do parteru na kolana i nie tylko (ground moves).

Popping to taniec bardzo indywidualny

Popping jest bardzo indywidualnym stylem tańca. Poppersy charakteryzują się ruchem improwizowanym, przez co są niezwykle kreatywni. Nie ma tu określonych reguł ani zakresu ruchów, dlatego ten styl daje ogromne pole do tworzenia własnych układów i koncepcji.

Dzięki temu każdy występ można potraktować bardzo indywidualnie, gdzie tancerz odzwierciedla swoje umiejętności i preferencje.

poppin-wrocław

Zacznij trening poppingu we Wrocławiu w najlepszej szkole tańca AMA

Popping wymaga dużo treningu i doskonalenia umiejętności, ale efekt końcowy jest niesamowity. Ciekawe, choć nie do końca typowe ruchy zachęcają ludzi na całym świecie do rozpoczęcia swojej przygody z tym tańcem.

Warto uczyć się tańca pod okiem instruktora poppingu

Rozwijanie swoich umiejętności może odbywać się poza salą w zaciszu własnego domu, ale najlepsze rezultaty osiągniesz w grupie tanecznej pod okiem sprawdzonych nauczycieli poppingu we Wrocławiu w doskonałej akademii sztuk tanecznych AMA. Taka inwestycja podniesie Twoje umiejętności taneczne.

Muzyka w Poppingu

Początkowo tańczono do muzyki Funk. W miarę jak nasza kultura ewoluuje i powstają nowe formy muzyki. Najnowsze przykłady tego trendu to Hip Hop, Rap czy Electro.

Dziś bardzo często DJ-eje tworzą dedykowaną muzykę pod Popping. Możesz tańczyć do każdego rodzaju muzyki, dzięki wszechstronności tego tańca.

Popperzy bardzo często wykorzystują przypadkowe dźwięki do tworzenia spontanicznych ruchów.

Jak wyglądają ćwiczenia popping Wrocław ?  

Podczas sesji będziemy pracować nad koordynacją każdej części ciała od stóp do głów. Trenować różne style oraz wszystkie kroki party dance oraz ich modyfikacji. Bardzo ważna jest muzykalność oraz izolacje, co staramy się rozbudować u praktykantów. Sprawimy, że Twoje ruchy będą dokładne, a mięśnie wykonywały nasze polecenia w 100%. Zwiększy to mobilność oraz efektowność.

Zajęcia z poppingu mają wiele korzyście

Pojawią się również ćwiczenia siłowe, ćwiczenia techniczne, różne sekwencje ruchów. Będziemy się bujać w rytm różnej muzyki. Rozwiniemy w Tobie kreatywność i koordynację ruchową co pozwoli tańczyć również spontanicznie. Poprawi się Twoja sprawność fizyczna, wydolność oraz samopoczucie. Płuca będą dotlenione, a mózg odżywiony. Rozwiniesz swoją duszę i ciało. Najlepsze warunki do tego są w grupie tanecznej.

popin-wroclaw

Nauczymy Cię jak czuć mięśnie, co jest podstawą do dobrego popu

Nauczone kombinacje pozostaną z Tobą na zawsze, to jak nauka pływania czy jazdy na rowerze. rozbudowane czucie mięśni jest bardzo trwałe, a jest to podstawa do wykonywania popów. Nauczymy Was jak poczuć się robotem, ponieważ bez tego, wasz taniec będzie wyglądał bez wyrazu.

Jeśli chcesz tańczyć jak manekin, musisz wyobrazić sobie, że jesteś taką kukiełką, sterowaną przez kogoś większego. Jeżeli nie będziesz czuł się jak fale na wodzie, nikt nie zobaczy, co chcesz przekazać. W naszej szkole dokładnie pokażemy Tobie, jak nauczyć się czuć w 100% muzykę i dany styl.

W każdym stylu to od tancerza zależy co będzie robił w danej technice/flejwie.

Jeśli wiadomo już na czym polega dany styl to tylko wyobraźnia ogranicza tancerza w każdej następnej fali. Dlatego najpierw polecam uczyć się znaczenia i historii danych stylów: skąd się wzięły, ich geneza, ich twórca, sens, inspiracja, a potem je poczuć. Jeśli znamy sens danego stylu to zostało nam jedynie go poczuć.

Style, które łączymy z Poppingiem:

Boogaloo, Crazy legs, Boogaloo hops, Floating, gliding, sliding, Ground moves, Tickin, Strobin, Animation, Filmore, King Tutin/Tuttin, Finger Tutting, Digits, Waving, Snakin, Hydrolix, Robotin, Air Posin, Puppet, Toyman, Scare crow, Shadow box, Struttin, Spider style, Slow motion, Sleepy style, Spotting, Drunk style, Bboy style, Isolation, Centipede, Boppin, Hitting, Saccin, Breaking, Hip-Hop

Dla wszystkich szukających filmów instruktażowych można polecić tutoriale takie jak:

Oldschool Dictionary, Mr. Wiggles Volume wszystkie części, Mr. Wiggles Session wszystkie części, Mr. Wiggles Vocab, Poppin Pete Basics wszystkie części, Skeeter Rabbit The Cure wszystkie części, ABM Let’s Get It Poppin’, Dance Style Poppin wszystkie części

Słowniczek poppingu

  • Pop – spinanie i rozluźnianie mięśni w rytm muzyki.
  • Fresno – tancerz przesuwa się z boku na bok, przenosząc ciężar ciała z jednej nogi na drugą robiąc „pop”.
  • Body Rolls (Total Boogaloo) – okrężne ruchy całego ciała po koleji, od głowy do nóg i od nóg do głowy.
  • Head Rolls – okrężne ruchy głową.
  • Leg Rolls – okrężne ruchy nóg.
  • Cheast Rolls – okrężne ruchy klatki piersiowej.
  • Crazy legs – szybkie przesuwanie nóg, obroty kolan i skręcanie stóp.
  • Neck-o-flex – obrót wokół własnej osi, rozdzielając ciało za pomocą szyi.
  • Twist-o-flex – tancerz jak manekin przesuwa i skręca części ciała w konkretne sekwencje.
  • Master Flex – izolując części swojego ciała sukcesywnie obracasz się o 180 stopni.
  • Walk-out – poruszasz się z punktu A do punktu B robiąc długi krok do przodu.
  • Old Man – ruch imitujący sposób poruszania się staruszka.
  • Bottom first – przekręcenie dolnej części ciała, które pociągną za sobą górną część ciała.
  • Air posing – nasze ciało zachowuje się jakbyśmy się poruszali się na księżycu.
  • Animation – styl, zainspirowany filmami z lat 70′ i 80′ np. Terminator z 1984.
  • Bopping – jak piłka puszczona samowolnie, z każdym uderzeniem co raz słabiej się odbija.
  • Dime stopping – technika używana w stylu robot. Jest to po prostu zatrzymanie.
  • Filmore – ciągłe wyciąganiu prostych rąk na boki.
  • Float – poruszanie się na palcach stopy i piętach w poprzek parkietu.
  • Gliding – iluzja gładkiego sunięcia po parkiecie jakie robił Michael Jackson.
  • Ground moves – wszystko co zrobimy schodząc na dół, na kolana, kładąc się, czy siadając
  • Puppet – ruchy kukiełki, która sterowana jest za pomocą sznurków.
  • Robot/botting – styl imitujący taniec robota.
  • Saccin – styl polegający na cięgłej zamianie nóg, stojąc w jednym miejscu.
  • Scarecrow – styl imitujący postać stracha na wróble z filmu Czarnoksiężnik z krainy Oz.
  • Shadow box – walka ze swoim cieniem.
  • Sleepy Style – ruchy zmęczonego, śpiącego człowieka w tańcu.
  • Slow motion – bardzo powolne, jakbyśmy oglądali film w zwolnionym tempie.
  • Spotting – styl polegający na zmianie punktu, w który patrzymy.
  • Strobing – styl dający wrażenie jakby tancerz poruszał sie przy świetle stroboskopowym.
  • Snaking – ruchy przypominające ruchy węża.
  • Cobra – ruch imitujący ruchy kobry.
  • Strutting – zaczynamy z pozycji „na baczność” i po wykonaniu póz, do niej wracamy.
  • Ticking – dynamiczne, bardzo krótkie zacięcia rękami, tułowiem, szyją.
  • Toyman – bazuje na ruchach zabawek takich jak G.I.Joe.
  • Tutting/King Tut -zainspirowany egipskimi hieroglifami.
  • Waving – falowanie Arm Wave (od dłoni do dłoni), Tidal Wave (od głowy do nóg).