Sportowy Klub Taneczny Perfect dance

Sportowy Klub Taneczny Perfect Dance to jeden z najstarszych działających klubów tanecznych Wrocławia, założony został w 1990 roku przy klubie spółdzielczym U Popiela. Bardzo szybko zdobyliśmy pierwsze tytuły mistrzowskie, co spowodowało potrzebę uruchomienia takich form instytucjonalnych, które wesprą finansowo zawodników. W 1993 powołana została Fundacja Taneczno-Muzyczna Perfect Dance, której pierwszym Prezesem został Pan Marek Ducki.

Tancerze Fundacji zdobywali kolejne laury, uczestniczyli regularnie w zawodach międzynarodowych. Ilość tytułów mistrzowskich była zaskakująca i mobilizowała nas do podejmowania kolejnych wyzwań, współpracowaliśmy regularnie z najlepszymi choreografami i trenerami świata. Aktualnie reprezentujemy Federację Tańca Sportowego i działamy jako organizacja pozarządowa  w Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Sportowym Klubie Tanecznym Perfect Dance. Na swoim koncie mamy ponad 42 tytuły mistrzowskie w różnych kategoriach i stylach tanecznych. Nasi wybitni wychowankowie godnie reprezentują klub jako trenerzy, sędziowie i działacze sportowi. Jesteśmy organizatorami wielu spektakularnych zawodów tanecznych takich jak m.in. Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski, Akademickich Mistrzostw Polski FTS, 11 edycji Turniejów Międzynarodowych  Strawberry  Dance Forever, 8 edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Wrocławia, Międzynarodowej Tanecznej Gali Mistrzów Tańca 2008, która uznana została za najlepszy turniej kiedykolwiek organizowany na Dolnym Śląsku, turnieje rankingowe World Dance Sport Federation i innych organizowanych na potrzeby lokalnych klubów.

Od kilku lat realizujemy projekt edukacyjny „Taniec-moją nową pasją”, który jest formą upowszechnienia sportu tanecznego w wybranych placówkach edukacyjnych Wrocławia. Odpowiednio opracowany program wpływa nie tylko na rozwój motoryki i koordynacji u dzieci, uczy także dobrych manier i zasad współpracy (para taneczna).

Taniec sportowy to dyscyplina, która daje szansę nie tylko na podnoszenie sprawności fizycznej, to sposób na łączenie pasji ze sportową rywalizacją. Rozwija nie tylko wytrzymałość, szybkość, ale rozwija przede wszystkim odwagę, siłę woli, zdolność do podejmowania szybkich decyzji, poczucie wiary we własne siły, umiejętność pokonywania strachu, ale także rozwija wrażliwość .