Balet Wrocław dla dzieci i dorosłych

wroclaw-balet

Najlepsza szkoła baletowa Wrocław

Balet to specjalnie opracowany program będący połączeniem elementów baletowych, rytmiki i prostych zestawów tanecznych. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dla kogo są przeznaczone warsztaty? 

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych. Wiek nie ma znaczenia, prowadzimy zajęcia zarówno dla grup dzieci jak i dla dorosłych.

Balet dla dzieci Wrocław to świetna forma zabawy

Zabawy przy muzyce dostosowane są do wieku dziecka i jego predyspozycji. Lekcje pozwolą poznać dzieciom podstawowe pozycje i kroki, nauczą koordynacji oraz wypracują potrzebę trzymania prostych pleców.

balet-dla-dzieci-wroclaw

Balet dla dorosłych Wrocław przynosi wiele korzyści

Podczas spotkań poznasz wiele interesujących ludzi, z którymi masz wspólną pasję. Wspaniale spędzisz czas, a jednocześnie wzmocnisz ciało i umysł. Balet to doskonała podstawa do nauki kolejnych form tańca.

Czym są warsztaty z baletu?

Warsztaty to forma polepszania kondycji fizycznej oraz wyrażania siebie poprzez ruch. Poznasz podstawy najbardziej eleganckiego stylu tanecznego od podszewki, nabierzesz umiejętności panowania nad własnym ciałem. Wszystko to będzie wspaniałą przygodą i zabawą.

Akademia baletu Wrocław to nauka tańca klasycznego

Balet to zajęcia na których poznacie technikę tańca klasycznego. Nauczamy jak poprawnie wykonać skoki, obroty, piruety, poznają klasyczne pozycje rąk i nóg oraz uczą się terminologii tańca.

Podczas zajęć zaprezentujemy zasady i elementy tańca klasycznego. Zdobyte umiejętności pozwolą łączyć poznane elementy w całość, tworząc układy choreograficzne, które z dumą można prezentować innym.

Podczas zajęć nauczysz się póz baletowych i pozycji

Ćwiczenia przy drążku to miejsce, w którym rozpoczynamy lekcje tańca klasycznego. W dalszej kolejności wykonujemy ćwiczenia na środku sali. Wszystko to z odpowiednią dbałością o jakość ruchu i rozciągnięcie.

Lekcje baletu wzmacniają ciało i duszę

Dzięki lekcjom baletu wzmocnisz całe ciało, poprawisz gibkość, osiągniesz i utrwalisz prawidłowa postawę. Wyrobisz nawyk tzw. prostych pleców.

Możemy również zniwelować płaskostopie ponieważ na naszych zajęciach przywiązujemy również dużą uwagę do pracy stóp.

balet-wroclaw

Nauka baletu wzmacnia pewność siebie

Zajęcia oprócz rozwoju umiejętności motorycznych, kształtują także wrażliwość i poczucie estetyczne. Uczestnicy nabierają gracji oraz pewności siebie.

Następuje duży rozwój wyobraźni i umiejętności poruszania się w przestrzeni.

Moc, którą dają nasze zajęcia baletowe we Wrocławiu

Dzięki lekcjom baletu, zarówno dziecko jak i dorosły odbędzie niezwykle kreatywną przygodę. Edukacja z zakresu baletu to połączenie aktywności fizycznej, pracy mięśni, silnego charakteru oraz kreatywności i subtelnego zrozumienia świata sztuki i muzyki.

Wierzymy, że dzięki akademii baletu Wrocław AMA, przeżyjesz niezapomniane chwile.

Szkoła baletu Wrocław AMA umuzykalni każdego

Ćwiczenia baletowe wykonywane są przy różnorodnej muzyce, która pozwala kształtować wrażliwość muzyczną. Oprócz ćwiczeń fizycznych i rozciągających, znaczenie poprawią się umiejętności czucia muzyki i pracy z rytmem.

Jedną z głównych zalet uczęszczania na zajęcia jest kształtowanie poczucia estetyki.

Czym są warsztaty baletowe?

Warsztaty baletowe to świetna forma podtrzymywania kondycji fizycznej i nauczania wyrażania siebie poprzez ruch. Dzięki warsztatom poznasz podstawy jednego z najbardziej eleganckich stylów tanecznych od podszewki, nabierzesz umiejętności panowania nad własnym ciałem i będziesz się świetnie bawić!

balet-dla-doroslych-wroclaw

Główne zalety zapisania się na balet

Zrealizujesz swoją pasję i nauczysz się tańczysz

Dzięki regularnym zajęciom odnajdziesz się w swojej pasji. Spełnisz marzenia z dzieciństwa zastania tancerzem. Wzmocnisz swój warsztat i nauczysz się wszystkich interesujących Cię ruchów. Poznasz całą sztukę baletu, uwrażliwisz się na piękno i estetykę.

Odnajdziesz równowagę zewnętrzną i wewnętrzą

Wraz z rozwojem umiejętności tanecznych poznasz wszystkie korzyści płynące z tańca, a więc odnajdziesz swoje wewnętrzne dziecko, które pozwoli Ci cieszyć się każdym dniem i bawić codziennością. Wzmocnisz również swoje ciało, które uodporni Cię na choroby i różne wyzwania.

Poznasz wspaniałych ludzi i dobrze spędzisz czas

Społeczność taneczna to przede wszystkim wspaniali ludzie! Podczas zajęć odrywamy się od problemów, a skupiamy na radości płynącej z pasji i przebywania wśród ludzi nam podobych. Wpływa to pozytywnie na rozwój naszej osobowości. U nas każdy czuje się dobrze.

Jak przygotować się do zajęć?

Dobrą decyzją będzie zabranie ze sobą dużej butelki wody, ponieważ taniec to spory wysiłek, w którym mocno się pocimy. Do tego wygodny strój sportowy na zmianę, który nie krępuje ruchów, mogą to być np. rajstopy albo leginsy. Jako buty polecamy baletki. Włosy powinny być spięte, by nie przeszkadzały podczas ćwiczeń i nie wpadały do oczu.

szkola-baletowa-wroclaw

Dlaczego szkoła baletu AMA to najlepszy wybór ?

 • profesjonalne podejście przez wykształconych instruktorów
 • zajęcia, gdzie indywidualne traktowany jest każdy uczestnik
 • balet dla dzieci jak i dla dorosłych
 • zwiększysz umiejętności taneczne
 • wzmocnienie ciała fizycznego
 • 100% zadowolonych uczestników
 • nauka prawidłowej postawy
 • najlepsza ze szkół baletu we Wrocławiu w 2022
 • zajęcia gdzie wspieramy Twoje dążenie do celu
 • realizacja pasji i hobby
 • poznasz wielu nowych ciekawych ludzi, którzy podzielają Twóje zainteresowania
 • zapraszamy na zajęcia z tańca nie tylko dzieci, ale każdego
 • poznasz taniec klasyczny, czyli dance ballet