Breakdance Wrocław

Breaking to jedna z najefektywniejszych form tanecznych, taniec dynamiczny, rytmiczny który rozwija muzykalność,kreatywność, indywidualizm oraz sztukę improwizacji. Poprawia kondycje i wytrzymałość,kształtuje ciało i hartuje ducha.
Zajęcia prowadzone są dla grup: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Czym jest taniec breakdance ?

Breakdance- rodzaj specyficznego, niepowtarzalnego tańca z dużą ilością elementów siłowych i kondycyjnych oraz kroków wykonywanych „na ziemi”.

Styl tańca, który obejmuje złożone figury wykonywane w różnych płaszczyznach, w tym na głowie. Jest uważany za jeden z najtrudniejszych tańców na świecie!

Ruchy w Breakdance dzielimy na 5 kategorii

Toprocki, footworki, dropy, power move oraz freez. Nieodzownym elementem Breakdance są taneczne bitwy. W tańcu tym zobaczymy także specyficzną pracę rąk i nóg, która wykorzystywana jest zwłaszcza w pozycjach stojących.

Historia tańca breakdance

Taniec ten narodził się w latach 70. w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku. Historia breakdance sięga późnych lat 70., ale jego największy rozwój nastąpił na początku XXI wieku. Jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu oraz graffiti.

nauka-breakdance-wroclaw

Kto to jest b-boy i b-girl ?

Breakdancer to b-boy lub b-girl. To skrót od słowa break-boy. Słowo „b-boy” zostało po raz pierwszy użyte przez DJ Kool Herc na imprezie międzyblokowej.

Najbardziej oryginalni b-boye z największym zestawem własnych kombinacji są często uważani za najlepszych.

Podobnie jak ci, którzy potrafią dopasować standardowe ruchy (najczęściej praca nóg i zatrzymanie, ale czasem także powermoves) do odtwarzanej muzyki.

Takie łączenie ciała z muzyką nazywane jest potocznie „Beat Killingiem”, a tancerze bardzo dobrze czujący rytm nazywani są „Beat Killerami”. Przykładowi Beat Killerzy to: b-boy Machine, b-boy Born, b-boy Taisuke, b-boy Physicx, b-boy Kleju, b-boy Hong 10, czy b-boy Thesis.

Breakdance – jak przebiegają zajęcia?

Ten styl wymaga dobrego rozgrzania każdego mięśnia. Dzięki temu wykonując akrobacje w dalszej części treningu mamy pewność, że niczego nie nadwyrężymy. Pierwszą rzeczą, którą robimy na zajęciach, jest rozgrzewka z ćwiczeniami.

Po rozgrzewce przechodzimy do treningu podstawowych póz w staniu i na parterze. Zaczynamy od nauki podstawowych kroków i stopniowo dodajemy trudniejsze rzeczy.

Na koniec mamy najciekawszą część, czyli naukę freestyle’u i improwizacji, która uczy nas także szybkiego reagowania i kreatywności w tańcu.

Na kursie breakdance Wrocław nauczysz się najlepszego freestyle

W Breakdance dużą uwagę, poza nauką figur i ruchów, przykłada się do tzw. freestyle, czyli improwizacji w czasie tańca. To dzięki niej każdy tancerz może wypracować swój indywidualny styl.

Breakdance nie ma ścisłego zakresu ruchów, co odróżnia go od większości innych stylów tanecznych. Możesz tworzyć własne ruchy w oparciu o wcześniej znane ruchy.

Zapraszamy na Breakdance w szkole tańca AMA!

wrocław-breakdance-zajęcia

Breakdance – jaki strój wybrać na zajęcia?

Najlepiej wybrać dres, bluzę i czapkę. Przydadzą się również ochraniacze na kolana i łokcie. Należy pamiętać, że podczas tańca często wykonywane są ruchy akrobatyczne, dlatego należy dobrze chronić swoje ciało.

Żaden bboy i bgirl, uzbrojony w taki zestaw, nie skończy treningu z siniakami. Zwracajmy więc uwagę na strój, który nosimy podczas ćwiczeń.

Podczas treningu wykonujemy dużo treningu siłowego

W breakdance siła jest bardzo ważnym elementem. Wszystkie ćwiczenia są dopasowane do poziomu zaawansowania danej osoby. Należy wykonać następującą technikę i pamiętać, aby wykonać ją x razy. Aby móc trzymać swoje ciało na jednej ręce, musisz najpierw przygotować swoje ciało.

Nauka pod okiem instruktora to mniej kontuzji

Szkoła tańca jest najlepszym miejscem do nauki odpowiednich ćwiczeń pod okien doświadczonego instruktora. Zaoszczędzi to nam wiele czasu i stresu związanego z możliwymi kontuzjami powstałymi przez niepoprawne wykonywanie ćwiczeń.

Ważnym elementem w breakdance/breakingu jest rozciąganie

Do wykonywania różnego rodzaju figur oprócz siły potrzebujemy również dobrego rozciągnięcia. Lepsze rozciągnięcie daje ciału większą elastyczność i dużo szybciej możemy nauczyć się wielu figur. Regularne rozciąganie zapobiega także kontuzjom i bardzo dobrze wpływa na sprawność fizyczną.

Prawidłowa technika w street dance to klucz do sukcesu

Jeśli już zadbaliśmy o siłę i rozciąganie, to czas na odpowiednią technikę! Podczas treningu uczymy się prawidłowego wykonywania poszczególnych elementów. Oszczędza nam to dużo czasu i energii.

Zajęcia break dance wroclaw dla początkujących i zaawansowanych

Ucząc się trudniejszych figur warto pamiętać, że każda osoba jest inna i ma inny typ budowy ciała. Dlatego też czas, w którym opanujemy dany element, jest również kwestią indywidualną. Nauka kombinacji może zająć miesiące, a nawet lata. Wszystko zależy od tego jak często i jaką techniką trenujemy.

wroclaw-breakdance-kurs

Na kursie poprawimy muzykalność uczestników

Muzyka daje nam rytm do tańca i sygnalizuje, kiedy powinniśmy zwolnić, przyspieszyć lub całkowicie się zatrzymać. Każdy krok tańczony do muzyki jest wart o wiele więcej!

Instruktorzy breakdance wroclaw pokażą jak tańczyć do muzyki

Podczas treningów przekazujemy naszym kursantom wiele wskazówek, jak tańczyć do muzyki, jak wykorzystać jej potencjał i podkreślać nasze ruchy.

Instruktorzy pobudza Twoją wyobraźnię

Podczas zajęć dajemy naszym kursantom dużo ćwiczeń pobudzających kreatywność, dzięki którym mogą wymyślać i tworzyć własne ruchy. Każdy wyimaginowany krok przynosi wielką radość i popycha eksplorację do przodu.

breakdance-wroclaw

Hip hop nie ma ograniczeń

Po opanowaniu podstaw możemy przystąpić do tworzenia własnych kroków. Najfajniejsze w naszym tańcu jest to, że nie ma ograniczeń i każdy może wymyślić własne kroki w oparciu o podstawy.

Szkoła tańca, która dba o styl swoich tancerzy

Każdy krok wykonany stylowo i zsynchronizowany z muzyką jest wart znacznie więcej niż ten wykonany bez polotu i finezji. Dlatego warto ciągle szlifować i ulepszać znane elementy. Przywiązujemy do tego dużą wagę podczas treningów.

Kurs breakdance wrocław nauczy Cię krok po kroku

Podczas breakdance ważne jest, aby każdy krok, którego się uczymy, był wykonywany w dobrym stylu i do muzyki. W tym celu dodajemy do naszych kroków drobne gesty i detale oraz dbamy o wygląd i kształt naszych ruchów.

breakdance-wrocław

Jakie są zalety ćwiczenia w szkoła breakdance wrocław AMA ?

 • rozwój nowej pasji
 • Breakdance rozwija wiele umiejętności.
 • nowi znajomi o podobnych zainteresowaniach
 • okazja do tanecznego spotkania
 • pożyteczne spędzenie czasu
 • poprawisz swoją muzykalność
 • poczucie stylu
 • wzrost siły, rozciągnięcia i refleksu
 • pobudzenie kreatywnego myślenia
 • poprawa kondycji
 • rozwój koordynacji ruchowej
 • aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu
 • większa pewność siebie
 • poznasz wielu profesjonalnych instruktorów
 • miejsce wspólnych spotkań
 • lekcje prowadzone z pasją

Najlepszy kurs breakdance dla dzieci i dorosłych we Wrocławiu

Na zajęcia z break dance w naszej szkole tańca zapraszamy niezależnie od wieku. Szkoła tańca AMA prowadzi kurs dostosowany jest do umiejętności, budowy ciała i wieku. Dzięki temu każdy może przystąpić do zajęć i trafić do ludzi podobnych sobie co pozytywnie wpłynie na jego trening. Nasza oferta jest bardzo szeroka. Mamy grupy dla młodszych i starszych. Zapraszamy również do zapisania się uzupełniająco zarówno na balet lub latino.