Kurs Tańca Wrocław

tanca-kurs-wroclaw

Taniec użytkowy to realizacja światowego programu tanecznego, podczas którego nauczymy mężczyzn, jak prowadzić partnerkę i wyglądać męsko na parkiecie a kobietę jak to prowadzenie odczytać…i pozwolić się prowadzić. Program kursu obejmuje naukę takich tańców jak blues, salsa, bachata, walc angielski, walc wiedeński, quickstep, cha-cha, rock&roll, samba disco, rumba i przeznaczony jest dla osób, które chcą swobodnie poruszać się na każdym parkiecie i w każdej sytuacji towarzyskiej.

Czy lubisz dobrze się bawić ?

Chciałbyś nauczyć się tańczyć ?

Masz trochę wolnego czasu i chcesz wykorzystać go na dobrą rozrywkę ?

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco to kurs tańca towarzyskiego jest dla Was !

kurs-tanca-wroclaw

Jedyna taka szkoła tańca we Wrocławiu

Taniec to nasze życie i pasja. Wkładamy w szkołę tańca całe serce i chcielibyśmy i wam przekazać nasze umiejętności. Podczas wyjątkowego programu tanecznego, nauczymy mężczyzn jak wyglądać męsko na parkiecie i jak prowadzić partnerkę, a kobietę jak pozwolić się prowadzić i wyglądać urokliwie.

Czym jest taniec towarzyski ?

Taniec towarzyski to forma sztuki oraz rozrywki. Niezwykle wyrafinowana forma ruchu oparta na relacji między tancerzami. Uczy jak kontrolować swoje ciało oraz współpracować z partnerem. Tańczy się go w parach, w których mężczyzna prowadzi kobietę. Istnieje wiele różnych odmian tańca towarzyskiego, które różnią się tempem, stopniem zaawansowania, zaangażowaniem fizycznym, a nawet i rodzajem ubioru.

taniec-towarzyski-wroclaw

Jakie są inne zalety nauki tańca towarzyskiego ?

Pozwala na poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni oraz uwrażliwienie na muzykę i zbudowanie poczucia rytmu. Może być również trenowany zawodowo, biorąc udział w turniejach organizowanych na scenie krajowej jak i międzynarodowej.

Kursy tańca we Wrocławiu dla dorosłych

Nasz kurs zawiera światowy program taneczny, a więc obejmuje naukę takich tańców jak blues, salsa, bachata, walc angielski, walc wiedeński, quickstep, cha-cha, rock&roll, samba disco, rumba, jive, fokstrot, salsa i przeznaczony jest dla osób, które chcą swobodnie poruszać się na każdym parkiecie i w każdej sytuacji towarzyskiej.

tance-towarzyskie-wroclaw

Jakich tańców nauczysz się na naszym kursie tańca użytkowego we Wrocławiu ?

WALC ANGIELSKI

Jest to wirowy i swingowy taniec wypełniony prostymi ruchami i obrotami powtarzanymi w rytmie. Bardzo ważna jest tutaj tak zwana rama. Ciała tańczących tancerzy powinny tworzyć równe linie, które zachowane zostaną przez cały czas trwania tańca.

WALC WIEDEŃSKI

Walc wiedeński to wersja walca angielskiego, która jest znacznie bardziej dynamiczna. Jego specyficznym elementem są szybkie, wirowe obroty. Jest bardzo płynny i elegancki, mimo wysokiego tempa. Różni się również tym od walca angielskiego, że jest tańczony na płasko.

QUICKSTEP

Jest szybszą wersją fokstrota. Jest to najszybszy taniec towarzyskich, który charakteryzuje się licznymi podskokami, a także kickami (wykopy nóg). W quickstepie tańczy się około 48 taktów na minutę.

CHA CHA

Taniec ten to połączenie mambo i rumby. Cha cha wygląda najbardziej efektownie, gdy tancerz posiada silne i przeprostowane nogi. Tempo w cha chy jest umiarkowanie szybkie.

ROCK’N’ROLL

Taniec, który powstał z inspiracji muzyką jazz. Jest dalszym etapem rozwoju jive’a, jednak jest od niego trudniejszy i bardziej szalony. Tam, gdzie w jivie tańczy się szybko do wolnej muzyki, w rock and rollu stosuje się kroki wolne, półtaktowe i przyruchy.

SAMBA

Taniec przepełniony emocjami i pasją dlatego często nazywany jest tańcem kochanków. Cechą jaka wyróżnia ten taniec to jest tzw. bounce, czyli uginanie kolan i jednoczesne wypychanie bioder do przodu i do tyłu.

RUMBA

Rumba to taniec latynoamerykański, który jest najwolniejszy. Przedstawia historię uwodzenia, w której zadaniem kobiety jest uwodzenie w tańcu. Opiera się na spacerze na przeprostowanych nogach oraz mocnej pracy bioder.

FOKSTROT

Dla znacznego grona ludzi będzie to styl najtrudniejszy. Tańczony jest w tempie spacerowym, który lekko przypomina walca, ale wymaga od tancerzy znacznie większego doświadczenia. Wykorzystuje połączenie kroków szybkich i wolnych, bocznych oraz w linii prostej. Wszystkie ruchy wykonuje się lekko, płynnie unosząc się i opadając. Fokstrot opisywany jest jako taniec swingowy, gdzie co chwilę zmienia się tempo z szybkiego na wolne.

JIVE

Skoczny i bardzo dynamiczny. Charakteryzują go wykonywanie szybkich kopnięć tzw. „kicków”. Ma charakter typowo jazzowy, wymaga więc dobrej koordynacji ruchowej oraz nienagannej kondycji fizycznej.

SALSA

Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim rozwiniętym szczególnie na Kubie i w Ameryce, tańczonym do muzyki również nazywanej salsą.

nauka-tanca-wroclaw

Czego nauczy Was kurs tańca użytkowego wrocław ?

Skończenie naszego kursu pozwoli odnaleźć się na parkiecie podczas każdej okazji jak na weselu, balu, studniówce, czy zwykłej dyskotece. Możemy nauczyć się tańców występujących w światowym programie tanecznym.

Układ zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Zaprezentujesz najlepszy taniec użytkowy we Wrocławiu.

Na zajęciach uczymy podstawowych kroków i figur, a wraz z przejściem na kolejne poziomy zaawansowania dodaje się nowe style taneczne i poprawia jakość wykonywanych kroków i figur.

Najlepszy kurs tańca towarzyskiego we Wrocławiu

Tańce towarzyskie tańczycie z partnerem/partnerką, z którą uczestniczyliście w kursie – można w ten sposób pochwalić się w towarzystwie umiejętnością tańczenia np. Rumby, Samby, Foxtrota czy Tanga.

Taniec użytkowy przyda się tańcząc z inną partnerką, która nie zna kroków do tańców towarzyskich.

taniec-uzytkowy-wroclaw

Jaka jest historia i podział tańca towarzyskiego ?

Taniec towarzyski pochodzi od tańców salonowych i zabaw ludowych, których historia sięga początku XX wieku. Na początku taniec towarzyski skierowany był przede wszystkim do klasy szlacheckiej, podczas gdy niższe klasy wykonywały taniec ludowy.

Powstanie muzyki jazz, sprawiły, że stała się ona inspiracją do powstania nowych stylów tanecznych i do podziału tańca towarzyskiego na dwie grupy. Tańce standardowe i tańce latynoamerykańskie.

Do pierwszej grupy zaliczają się między innymi: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep i fokstrot.

W drugiej grupie tańców latynoamerykańskich przodują samba, cha cha, rumba, jive i pasodoble.

Dla kogo kierowany jest kurs tańca towarzyskiego Wrocław ?

Kurs tańca towarzyskiego dla par kierujemy do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się sprawnie tańczyć, a przy okazji świetnie bawić i poznać nowe osoby. Skierowany jest do osób, które chcą poprawić swoją kondycję, koordynację, siłę mięśni oraz poczucie rytmu i czułość na muzykę.

Nasza szkoła prowadzi zajęcia dla osób początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych tancerzy. Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas, odprężyć się i ciekawie spożytkować wolny czas to nasz kurs jest dla Ciebie. Szkoła tańca AMA zaprasza.

Jak wyglądają zajęcia z tańca towarzyskiego dla początkujących?

Wszystkie w/w tańce wprowadzamy stopniowo, w odpowiedniej kolejności (zaczynamy od najprostszych) i nie wszystkie od razu. Wrocław kurs tańca odbywa się w odpowiedniej prędkości postępu dostosowanej indywidualnie do tańczących.
Na poziomie początkującym poznasz: disco sambę, cha cha cha i walca angielskiego.

szkola-tanca-dla-doroslych-wroclaw

Indywidualne lekcje tańca wrocław podniosą Twoje umiejętności

Nasz kurs jest zorientowany tylko na Tobie

Podczas lekcji cała uwaga instruktorki skupiona jest wyłącznie na Tobie, program zajęć dostosowany jest do Twoich indywidualnych potrzeb.

Taka metodologia pracy w szybkim czasie rozwinie Twoje umiejętności. Nasz kurs tańca Wrocław pozwoli Tobie osiągnąć wszystkie założone cele. Gwarantujemy profesjonalne podejście do każdej osoby.

Szkoła tańca poprawi Twoją sylwetkę

Nauczymy Cię jak trzymać postawę oraz sprawić, by partnerka czuła się pewnie w ramionach partnera. Taniec wpłynie pozytywnie na codziennie prawidłową postawę. Opanowanie już podstawowych kroków pozwoli poczuć się pewnie na parkiecie.

Zajęcia taneczne pozwolą Wam poczuć się pewnie

Nauczysz się jak trzymać postawę i oczywiście partnerkę aby poczuła się pewnie w Twoich ramionach. Opanowanie podstawowych kroków i zasad prowadzenia pozwoli Ci poczuć się pewnie na parkiecie.

Zwiększysz koordynację ruchową

Dowiesz się jak kontrolować własne ciało i mięśnie, jak świadomie się poruszać. Opanujesz wiele ruchów, które będziesz mógł wykorzystywać wzbudzając aprobatę obserwatorów.

Będziecie wszechstronni !

Wraz z czasem poznacie zaawansowane techniki tańca i różne style. Taniec będzie dla Was naturalny, gdzie partner nauczy się bez wysiłku odpowiednio prowadzić kobietę. Żadna muzyka nie będzie dla Was zagadką.

kursy-tanca-towarzyskiego-wroclaw

Czy trzeba specjalnie przygotować się do zajęć ?

Do tańca wystarczy luźny i wygodny strój. Nie zapomnijcie zabrać obuwia na zmianę, najlepiej z miękką i jasną podeszwą. Szkoła tańca oferuje zajęcia dla wszystkich.

Kiedy odbywają się kursy we Wrocławiu ?

Nasze zajęcia odbywają się 7 dni w tygodniu. Szkoła tańca otwarta jest:

Poniedziałek– Piątek: 16:00-22:00
Sobota/Niedziela: 10:00 – 20:00

Owocny weekendowy kurs tańca wrocław

Szkoła czynna jest również w Sobotę i Niedzielę. Zapraszamy na kurs tańca weekendowy Wrocław.

kursy-tanca-towarzyskiego-wroclaw

Dlaczego AMA prowadzi najlepsze kursy tańca?

 • Luźna atmosfera, jakiej nie posiadają inne szkoły tańca we Wrocławiu
 • Nauka tańca bez presji
 • Profesjonalne podejście
 • Social dance dla każdego
 • Nasz kurs tańca użytkowego Wrocław to świetna zabawa
 • Jesteśmy nastawieni na Twoje dobre samopoczucie
 • Wiemy dokładnie jak sprostać Twoim potrzebom
 • Posiadamy doświadczenie, które wypracowaliśmy przez lata
 • Szeroka kadra profesjonalnych instruktorów
 • Nie rywalizujemy, możesz być sobą i tańczyć po swojemu
 • Instruktorzy pełni pasji, którą chcą się dzielić
 • Uśmiechnięte osoby doradzą Ci jaki kurs wybrać
 • Poznasz mnóstwo nowych, pozytywnych osób pełnych energii
 • Kurs tanca Wrocław pozwoli Wam coś zmienić w swoim życiu w dobrą stronę
 • Akademia tańca Wrocław podniesie Twoje kwalifikacje
 • Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, niezależnie od poziomu tańca i wieku
 • Nasz kurs tańca wrocław opinie zbiera bardzo dobre
 • Sprawna i efektywna nauka tanca wroclaw
 • Skuteczna nauka tańca dla dorosłych wrocław
 • Szkoła tańca czynna jest 7 dni w tygodniu
 • Sprawimy, że poczujesz się pewnie na parkiecie.
 • Dobry wakacyjny kurs tańca wrocław
 • Zwiększenie świadomości własnego ciała
 • Praca nad prawidłową postawą
 • Kursy tańca zwiększają siłę mięśni
 • Zwiększenie koordynacji ruchowej
 • Szkoła tańca nauczy wszechstronności na parkiecie tanecznym
 • Zapisy również przez telefon

Szkoła tańca dla dorosłych wrocław pokaże Tobie jak zakochać się w tańcu

Tańczenie to przede wszystkim dobra zabawa. Nasi doświadczeni trenerzy postarają się wzbudzić w Tobie miłość do niego. Rozwiniesz swoją pasję do tańca oraz miło spędzisz czas w wyjątkowym towarzystwie. Dajemy pewność, że nasze kursy tańca to nie będzie to stracony czas.

Nasze kursy tańca towarzyskiego we Wrocławiu to miejsce rozwoju Twoich pasji

Nasz klub tańca powstał z miłości do naszej pasji. Tą miłością dzielimy się z kursantami i zarażamy ich pozytywną energią. Posiadamy wiele sukcesów w otwieraniu ludzi na taniec i pozwolenie im na poczucie rytmu i muzyki. Tańczenie ma dobroczynne działanie, które chcielibyśmy abyście również odkryli.

Zajęcia taneczne wrocław przygotują Was na dobrą zabawę

Boisz się, że podczas tańca wypadniesz źle ? Masz obawy gdy partner zaprasza Cię na parkiet. Nie wiesz jak poruszać się na weselu, czy dyskotece ? Te wszystkie lęki nie pozwalają Ci się dobrze bawić. Nasz kurs nauczy Cię jak odczytać rytm muzyki i jak się w nim poruszać. Zapisz się już dziś na kurs tanca !

zajecia-taneczne-wroclaw

Kurs tańca wroclaw dla par

W naszej wrocławskiej szkole tańca organizujemy zajęcia dla par, podczas który przekonasz się, że taniec towarzyski może być przyjemny w nauce, a w pierwszej kolejności może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Szkoła tańca pokaże Wam, że tańczenie może być źródłem prawdziwej radości. Nauka przez zabawę daje najlepsze rezultaty, dlatego dobra atmosfera panująca na kursie jest dla nas priorytetem.

Lekcje tańca wrocław nauczą Was jak się ruszać w rytm muzyki

Organizowany przez nas kurs tańca towarzyskiego dla par sprawi, że dowiesz się, jak się ruszać w rytm rock’n’rolla, muzyki latynoamerykańskiejwielu innych. Spotkania nie tylko pozwolą Ci poczuć się pewnie na parkiecie, ale również wzmocnią relację z partnerem i będą doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

Szkoła tańca AMA to najlepszy kurs tańca dla par wrocław !

Dzięki naszemu kursowi poznasz uniwersalne kroki, którymi od teraz będziesz mógł zachwycać na niemalże każdej imprezie. Postaw na naukę w szkole tańca AMA!